Versija neįgaliems
LT | EN
animation_frame1
NAUJIENOS

Čiurnos treniruoklis Medi Slipper

Pristatome naujovę - čiurnos treniruoklį, kuris ypatingas tuo, kad šio prietaiso pagalba atliekami judesiai visose plokštumose: inversija/eversija, plantarinė fleksija, dorsifleksija, pakreipimas į vidų ar į išorę, dalinis ar pilnas čiurnos sukamasis judesys. Judesius galima atlikti aktyviai arba pasyviai (treniruoklio pagalba), todėl šį prietaisą galima saugiai naudoti jau ankstyvosios reabilitacijos metu. 

Treniruoklio dėka greičiau atsistato čiurnos sąnario funkcija ir sustiprėja raumenys bei pažeisti raiščiai, stimuliuojami mechanoreceptoriai ir gerinama propriocepcija.

Italų gamybos Medi Slipper treniruoklis efektyvus gydant įvairius blauzdikaulio apatinės dalies ir čiurnos sužalojimus (išnirimus/panirimus, raiščių/raumenų patempimus ir plyšimus, kontraktūras, kulkšnelių lūžius), sveikstant po pėdos operacijų ar sužalojimų bei gydymui visais atvejais, kuomet judesiai per čiurnos sąnarį yra nepilnos amplitudės.

Procedūra skiriama fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo (atvykus konsultacijai su siuntimu arba be siuntimo, sumokėjus už gydytojo konsultaciją).

Video apie Medi Slipper treniruoklį galite rasti čia: http://www.youtube.com/watch?v=EHTB2MlnTYg

Aerozolių terapija (inhaliacijos)

Įstaigoje atnaujintas inhaliacijų kabinetas ir pradėtas naudoti naujas inhaliatorius - PARI BOY. Šis aparatas ypatingas tuo, kad tinkamas naudoti tiek kūdikiams (galima atlikti inhaliacijas gulimoje padėtyje, vaikučiui miegant), tiek vaikams ar suaugusiems. Naudojamos įvairaus dydžio kaukės arba pūstukai.

 

Inhaliacijos atliekamos su specialiais vaistinių medžiagų mišiniais (baktericidiniais, tirpdančiais ir skystinančiais gleives, mažinančiais uždegimą ir kt.), todėl būtina FMR gydytojo konsultacija dėl procedūros taikymo.

 

Įkvepiant aerozolius į kvėpavimo takus, padidėja bronchų virpamojo epitelio plaukelių judesių amplitudė, pakinta bronchų sienelių lygiųjų raumenų tonusas ir jo epitelio pralaidumas, išsiplečia kraujagyslės ir limfagyslės pogleiviniame sluoksnyje, todėl pagerėja aerozolių patekimas. Sumažėja skreplių klampumas, palengvėja jų drenavimas iš kvėpavimo takų.

 

Inhaliacijos skiriamos sergant ūminėmis ar lėtinėmis viršutinių ir apatinių kvėpavimo takų ligomis, esant profesinėms kvėpavimo takų (ypač brochų) ligoms, odos ir gleivinių pažeidimams, rengiant pacientus operacijoms ar pooperaciniu laikotarpiu.

 

Norime priminti, kad pasikeitė inhaliacijų kabineto darbo laikas – procedūra nuo šiol atliekama lanksčiau – nuo pat ryto iki vėlaus vakaro.

2014-02-05 Kaklo  raumenų treniruoklis HWS Trainer

Džiaugiamės galėdami pristatyti naujovę Lietuvoje –  giliųjų kaklo raumenų treniruoklį HWS Trainer.

Šis sertifikuotas gydymo metodas remiasi kaklo ir viršutinės krūtinės dalies raumenų funkciniu stabilizavimu, padeda gerinti raumenų koordinaciją ir propriocepciją, padeda aktyvinti kaklinę stuburo dalį stabilizuojančius raumenis, gerina tarpraumeninius ryšius. Pacientui ant galvos uždedamas ir pritvirtinamas specialus šalmas, ant kurio prifiksuota speciali spyruoklė su svareliu (100g, gali būti dedami ir 3 svareliai). Judėdamas svarelis sukuria nedidelius spyruoklės svyravimus ir virpesius, o gilieji kaklo raumenys turi tą poveikį stabilizuoti, neutralizuoti vibracijas. Pratimus galima atlikti visose trijose kūno plokštumose. HWS Trainer padeda didinti kaklo raumenų ir raiščių tamprumą, pagerina tarpslankstelinių diskų mitybą, paspartina gijimo procesą. Metodas tinkamas tiek pradinėse kaklo problemų gydymo stadijose, tiek vėlesnėse reabilitacijos stadijose raumenų ištvermės gerinimo tikslais, padeda gerinti laikyseną.

HWS Trainer tinkamas: reabilituojant pacientus po kaklo ir pečių juostos raumenų traumų, esant audinių įtampai, varginant kaklo tarpslankstelinių diskų problemoms, siekiant atplaiduoti funkcinius raumenų blokus, esant kaklo nervinių šaknelių spaudimo ar dirginimo simptomams.

Video (vokiečių kalba) apie HWS trainer galite pažiūrėti čia :

http://www.youtube.com/watch?v=-zZTMGYxuRQ

2013-12-30 Anduliacinis masažas

Anduliacija yra savitas gydymo masažu metodas, kuris gydo sukeldamas biologinius simpatinius virpesius. Virpesių dažnis yra įvairus, jie aktyvina ir stimuliuoja organizme esančius skysčius skatindami natūralų jų tekėjimą. Masažinė sistema sukurta ir gaminama Vokietijoje, ją naudoja 60 Vokietijos klinikų. Mūsų šalyje procedūra taikoma Lietuvos olimpiniame sporto centre.

 Anduliacinis masažas taikomas norint sumažinti raumenų skausmus ir įtampą, atpalaiduoti spazmuotus raumenis, tonizuoti jungiamąjį audinį, skatinti medžiagų apykaitą, stimuliuoti limfos cirkuliavimą, skatinti toksinių medžiagų ir šlakų šalinimo procesą, pagerinti miegą, aktyvinti organizmo gynybines galias, sumažinti nuo įtampos atsiradusius galvos skausmus. Procedūra efektyviai mažina nugaros ir sąnarių skausmus, gerina medžiagų apykaitą esant viršsvorio problemoms, padeda atsigauti po didelio fizinio krūvio, gerina vidaus organų kraujotaką. Galima taikyti ir vaikams. Masažinėje sistemoje įdiegti infraraudonieji spinduliai, todėl juntamas švelnus šilumos poveikis. Gydymo efektyvumas įrodytas atlikus išsamius tyrimus (Vokietijoje).

 Procedūrą rekomenduojama naudoti kasdien tol, kol būklė pagerėja. Procedūros trukmė 15-30 min.

 Masažo negalima naudoti karščiuojant, esant trombozei, nėštumo metu bei turint nuolatinio tipo širdies stimuliatorių.

  Aparatas yra pripažintas kaip pirmos klasės medicinos prietaisas, neturintis neigiamo elektromagnetinio poveikio žmogaus organizmui.

2013-12-30 Kompresinė terapija Lympha-mat Gradient aparatu

Įstaigos pacientai puikiai įvertino limfodrenažinius masažus kompresniais aparatais „Pulstar s2“ ir „Pulsi press multi 12“, kurie skirti limfos ir veninės kraujotakos apytakai gerinti. Džiaugiamės galėdami informuoti, kad nuo šiol mūsų įstaigoje limfodrenažinį masažą bus galima atlikti ir nauju, „Lympha-mat Gradient“ aparatu.

Primename, kad fizinės medicines ir reabilitacijos gydytojas skiria pacientui kompresinę terapiją esant šiems klinikiniams atvejams: limfedemai; esant venų nepakankamumo sukeltai veninei ir limfinei edemai; edemai, sukeltai giliųjų venų patologijos, inkstų ir širdies ligų, atvejais; pooperacinės (potrauminės) edemos atveju; trofinių opų gydymui ir profilaktikai; esant poflebitiniam sindromui; lėtinio hipodermito gydymui; esant randų hipertrofijai; kraujotakai gerinti; esant venų varikozei, tromboembolijų profilaktikai.

 Kompresinė terapija labai veiksminga kaip estetinė procedūra, pasirenkama liekninimosi tikslu, įvairios stadijos celiulito profilaktikai ir gydymui, kai jaučiate, kad kojos sunkios, pabrinkusios,  norite šalinti šlakus, susikaupusius skysčius, relaksacijai. Procedūrą sveikatinimo tikslais galite įsigyti be FMR gydytojo nukreipimo.

Limfodrenažinio masažo negalima taikyti esant: dekompensuotam širdies nepakankamumui, venų uždegimui, trombozei (ar įtariant trombozę), sergant rože, sunkia nestabilia hipertenzija, po stiprios rankų/kojų raumenų traumos, sergant neuropatija, esant blokams limfinėje sistemoje.

Procedūros trukmė – 30 min. Ant kojų ir pilvo (arba ant vienos ar abiejų kojų, rankų) “užvelkamas“ prietaisas, panašus į dideles pūstas kelnes (ar rankoves), sudarytas iš oru pripildomų kamerų. Lympha-mat GRADIENT  aparate įdiegta 12 kameru sistema.

Pripučiamas oras pereina iš vienos kameros į kitą ir sukuria fiziologinį slėgio skirtumą. Didelio slėgio oro bangos ritmiškai „stumia“ limfą iš galūnių, pašalindamos skysčių perteklių ir šlakus ir tuo pačiu suteikdamos lengvumo jausmą bei tikro masažo malonumą. Slėgio stiprumas, priklausomai nuo terapinio tiklo, pasiskirstymas ir programa nustatomi individualiai.

2013-05-09 HYDRORIDER povandeninis dviratis ir bėgtakis

Naujovė Lietuvoje - specialiai vandens užsiėmimams sukurtos priemonės, kurias jau šiandien gali išbandyti mūsų pacientai.  Hydrorider priemonės tinka tiek reabilitacijos metu, tiek sveikatinimosi, profilaktikos tikslais. Dviratis ir bėgtakis pagaminti iš nerūdijančio plieno, su saugiais turėklais, bėgtakio platforma – 3 reguliuojamų padėčių. Įrenginiuose nėra mechaninių pasipriešinimo detalių ar variklių sukančių ritinius.

Dėl plūdrumo vandenyje sumažėja kūno svoris ir apkrova sąnariams, raiščiams, sausgyslėms, raumenims (vanduo iki juosmens – sumažina apkrovą 50%). Didinant arba mažinant judesių atlikimo greitį galima reguliuoti vandens pasipriešinimą.

Dėl hidrostatinio slėgio stipriau veikiamos giliau panardintos galūnės, sumažėja kojų tinimas (veninis spaudimas padidėja 14-18mmHg, todėl pagerėja kraujo tekėjimas per šlaunis, pilvo ertmę, krūtinės ląstą į širdį).

Veikiant šilumai gausėja funkcionuojančių kraujagyslių, gerėja kraujotaka inkstuose, greitėja medžiagų apykaita, treniruojami šilumą reguliuojantys mechanizmai.

Vanduo stuburą ir sąnarius stabilizuoja tarsi atrama bei sušvelnina judesio atlikimą, todėl yra mažesnė tikimybė, lyginant su pratimais salėje, pakartotinai pažeisti sąnarius.

Mankštos vandenyje metu mažėja deguonies sąnaudos, raumenys atsipalaiduoja, retėja širdies susitraukimų dažnis, dažnai mažėja sistolinis kraujo spaudimas, sumažėja smulkiųjų kraujagyslių pasipriešinimas (rezistentiškumas).

Taikoma esant poūmėms ar lėtinėms traumoms, būklėms po kaulų lūžių, gydant kontraktūras, norint sumažinti randėjimo procesą, sergant sąnarių ligomis, po sąnarių keitimo operacijų, sergant reumatoidiniu artritu, po nudegimų, raumenų spastiškumui mažinti, raumenų stiprinimui, norint sumažinti nervinę įtampą, nerimą ir dirglumą, sergant stuburo ligomis, širdies ir kraujagyslių ligomis (esant stabiliai, kompensuotai būklei), nervų sistemos ligomis, cukriniu diabetu, virškinimo sistemos ligomis.

Itin efektyvu esant mobilumo stokai ar nesugebant atlikti pratimų salėje, esant apkrovimo apribojimams (kai negalima pilnai remti traumuota koja), laikysenos nestabilumui, skausmui ar silpnumui kojose.

Atvykite pajusti judėjimo malonumą vandenyje – su Hydrorider priemonėmis užsiėmimai vandenyje tapo intensyvesni, įdomesni ir kūrybiškesni.

2013-04-04 Povandeninis batutas

Kviečiame išbandyti naujieną – povandeninį batutą, kuris įrengtas mūsų baseine. Tai lengvas būdas judėti, sportuoti, mankštinti visus kūno raumenis. Batutas tinkamas norint pagerinti judesių koordinaciją, pusiausvyrą, stiprinti raumenis ir raiščius, norintiems sumažinti kūno svorį, atsikratyti kojų tinimo (šokinėjimas ant batuto pagerina limfos ir tarpląstelinio skysčio cirkuliaciją). Atliekant šuoliukus dirba beveik visi kūno raumenys, sumažėja sąnariams tenkantis krūvis. Šuoliukai vandenyje pagerina deguonies įsisavinimą, verčia išsiplėsti plaučius, todėl tai tinkama priemonė sergant astma ar kitomis plaučių, bronchų ligomis, stiprinant nusilpusį imunitetą po užsitęsusių infekcijų.

Pratimus ant batuto galima naudoti kartu su kitomis vandens priemonėmis (plūdurais, svoriais ir kt.).

Vanduo suteikia atramą kūnui, todėl batutas saugus sveikstant po traumų, operacijų, esant stuburo skausmams, vaikams, pradedantiesiems mokytis plaukti, žmonėms su negalia.

Atvykite patirti šokinėjimo džiaugsmą vandenyje – gydytojo siuntimas nėra būtinas.

 

2013-02-05 Tai Chi mankštos

Taiči Čuan, arba trumpai Taiči – kinų išrastas judesio menas, kuris kilo iš kovos menų nuo XVII amžiaus., nors jo ištakos prasidėjo Senovės Kinijoje. Tai ji – pratimai, skirti sveikatai išsaugoti ir ligų profilaktikai.

Daugumai įprastų fizinių pratimų atlikti reikia tiek pastangų, kad galiausiai žmogus jaučiasi visiškai išsekęs. Taiči – priešingai – mokomasi taupyti jėgas, kuo mažiau jų eikvoti, todėl po pratybų žmogus būna žvalus, energingas.

Žmogui senstant kaulai darosi trapūs. Todėl sunkių, varginančių pratimų reikėtų vengti. Taiči – geriausia mankšta pagyvenusiam žmogui. Ji padeda nuo daugelio negalavimų – širdies problemų, aukšto kraujo spaudimų, sąnarių ir raumenų ligų, nejudrumo, alergijų, cukrinio diabeto, tuberkuliozės, lėtinio bronchito, nemigos ir kt.

Atliekant Taiči visos kūno dalys judėdamos darniai sąveikauja tarpusavyje. Švelnūs judesiai tolygiai apkrauna visus sąnarius. Jei treniruojamasi pakankamai ilgai, kaulai ir sąnariai tampa lankstesni, sutvirtėja kraujagyslės. Net tos kraujagyslės, kurios buvo praradusios elastingumą, gali palengva regeneruotis. Be to, puikiai treniruojama centrinė nervų sistema, galima pagyti nuo neurastenijos ir nemigos. Įsijungia viso organizmo savireguliacijos mechanizmai, tuo pačiu stiprinamas imunitetas.

Ilgai praktikuojant Taiči iš kūno yra pašalinami energijos „blokai“, pagerėja fizinė sveikata, jaučiamas balansas.
Išsamiau »»

 

2013-02-02 Sūkurinės vonelės galūnėms

Tai šiltos vietinės vonelės (apatinėms galūnėms – kojos įmerkiamos iki kelių; viršutinėms galūnėms – rankos įmerkiamos iki žastų), kurių metu dėl temperatūros pokyčio prasiplečia kraujagyslės, vandens srovė audinius masažuoja, atpalaiduoja, gerina audinių aprūpinimą maisto medžiagomis, skatina gijimo procesus. Šios vonelės ypač tinka gydant potrauminius sutrikimus, kontraktūras, sąnarių ir raumenų pažeidimus, kraujotakos sutrikimus galūnėse. Procedūros trukmė 30min., vandens temperatūra 34-36°C.

2013-01-30 Antistresinis masažas

Tai specialus masažinis krėslas, kuris atlieka visus klasikinio masažo elementus. Masažuojama nuo pečių iki pėdų, atliekama vibracija, tempimo elementai, išjudinami raumenys. Esant reikalui, galima pasirinktinai masažuoti tik tam tikras kūno dalis. Sėdėjimo padėtis reguliuojama. Krėsle yra integruotas grotuvas, leidžiantis klausyti relaksacinės muzikos. Procedūros metu mažėja skausmas, nuovargis, nervinė įtampa, atpalaiduojami įsitempę nugaros, sėdmenų bei kojų raumenys, pagerinama kraujotaka. Procedūros trukmė 15 min.

2013-01-24 Inversinis stuburo tempimas su treniruokliu

Treniruoklis tinkamas gydant ūminį ir lėtinį nugaros skausmą. Metodas panaudoja žemės gravitacijos jėgą tam, kad sumažinti slėgį stuburui. Tempimas atliekamas specialisto priežiūroje, prieš tai tinkamai apšildžius stuburo, kojų, pečių juostos raumenis. Tempimo metu (kabant žemyn galva) didėja tarpai tarp slankstelių, sumažėja spaudimas diskams, nervinėms šaknelėms bei raiščiams, atpalaiduojami pernelyg įsitempę stuburo raumenys, pagerėja kraujotaka ir limfos nutekėjimas, medžiagų apykaita stuburą sudarančiose struktūrose ir aplinkiniuose audiniuose. Procedūra užtikrina pilną kūno tempimą, pagerina funkcinę būklę. Stuburo tempimas derinamas kartu su kitomis reabilitacijos priemonėmis.

2013-01-19 Aqua masažas

Tai unikali masažo procedūra, kurios metu poveikis tenka ne tik stuburui, bet ir rankoms bei kojoms (turi panašumų su povandeniniu masažu). Masažuojantį poveikį sukelia 36 vandens purkštukai, išsidėstę puslankiu. Masažuojama per specialią akrilinę plėvelę (nereikia nusirengti) pradedant kulnais ir baigiant kakline stuburo dalimi. Puršktukai tam tikru greičiu juda pirmyn ir atgal masažuodami visą kūną, arba gali būti užprogramuojami masažuoti tik kurią nors konkrečią kūno vietą. Vandens srovių purkštukai suskirstyti į 4 grupes, lyg imituodami tikrą rankų ir pirštų masažą. Vandens srovės pulsavimas (stiprumas) yra reguliuojamas (nuo 2 iki 10 ciklų per sekundę) atsižvelgiant į esamus sutrikimus ar paciento pageidavimus. Siekiant suteikti pacientui maksimalų komfortą, pasiūlomos specialios ausinės su atpalaiduojančia muzika. Vandens masažas skiriamas arba kaip sveikatinimosi procedūra (esant raumenų įsitempimui, dirglumui, varginant miego sutrikimams, stresui, depresijai, kraujotakos sutrikimams, skausmui) arba derinyje su kitomis reabilitacijos priemonėmis. Procedūros trukmė 15 min.

2013-01-12 Juodasis "Negyvosios Jūros" purvas

Negyvosios jūros purve yra daug įvairių mineralų ir mikroelementų: kvarco, žėručio, kaolino, magnio, kalcio, bromo, vario, cinko druskų ir kt. Aplikacijos skiriamos gydomiesiems kūno įvyniojimams. Purvas gerina medžiagų apykaitą, tonizuoja odą, stiprina jos jungiamąjį audinį ir didina elastingumą, valo odą, pašalina toksinus iš skysčio, supančio riebalų ląsteles, padeda atsikratyti antsvorio bei celiulito, gerina kraujotaką, ramina uždegiminius procesus sąnariuose. Taip pat procedūra tinkama sergant odos, nervų sistemos, virškinimo sistemos ligomis, normalizuoja prakaito išsiskyrimą. Po procedūros rekomenduojama gerti daug vandens.

2013-01-11 Treniruoklis „MotoMed“

Tai treniruokliai, varomi varikliu, su įdiegta programine įranga. Tinka tiek mažiems vaikams, tiek suaugusiems. Dažniausiai skiriami sergant neurologinėmis ir judamojo-atramos aparato ligomis, sveikstant po traumų, insultų ir įvairių sužeidimų esant motorikos sutrikimams, vaikams – turint raidos sutrikimų, sergant cerebriniu paralyžiumi, turintiems judėjimo negalią.

Treniruoklis turi tris režimus:

  • Pasyvus treniravimasis, kai pedalus suka variklis

Toks treniravimasis ypač tinka žmonėms, kurių paralyžiuotos galūnės ir kaip apšilimas prieš, per arba po aktyvaus treniravimosi raumenims atpalaiduoti. Treniruotės metu kojos ir rankos gali būti atpalaiduotos, įvyksta raumenų tonuso savireguliacija ir palaipsniui mažėja raumenų įsitempimas.

  • Aktyvus treniravimasis, kai pedalus suka variklis

Šis režimas skirtas žmonėms, kurių raumenų jėga nepakankama aktyviam treniruoklio pedalų mynimui. Treniruotės metu aktyvuojami nusilpę raumenys, variklio ir programinės įrangos dėka vartotojas gali vis labiau įsigreitėti mindamas treniruoklio pedalus.

  • Aktyvus treniravimasis, kai pedalus mina pats žmogus

Šis režimas atitinka aktyvų treniravimąsi ant dviračio-ergometro naudojant savo raumenų jėgą. Pasipriešinimo intensyvumo lygį galima reguliuoti 16-20 lengvai valdomų pavarų. Ekrane rodomas grįžtamasis ryšys.

 

MOTOmed terapijos tikslai:

  • Mažinti spazmus, tapti lankstesniam.
  • Stiprinti nusilpusius raumenis.
  • Pašalinti problemas atsirandančias dėl nepakankamo judėjimo, pvz.: kraujotakos problemos (šąlančios kojos), nelankstūs sąnariai, sutrumpėję raumenys, virškinimo sutrikimai, šlapimo pūslės problemos, osteoporozė, edema.
  • Gerinti vaikščiojimo įgūdžius, t.y. ištvermę, raumenų jėgą, mažinti raumenų ir sąnarių sąstingį ir gerinti ėjimo įgūdžius bei pasitikėjimą savimi.
  • Gerinti psichologinę savijautą nuolat judant, darant kažką dėl savęs.

Treniruoklio pedalai turi pagalbinę priemonę, padedančią lengvai įstatyti pėdą į pedalą ir iš jo ištraukti. Kartu užtikrinamas saugumas. Tereikia paspausti mygtuką ir pedalai sustos Jums patogioje padėtyje.

Svarbiausia tai, jog MOTOmed treniruoklis automatiškai atpažįsta spazmus. Atpažįstamas net menkiausias spazmas. Taip yra todėl, kad variklis („MovementProtector“) sukdamas pedalus galią automatiškai parenka pagal paciento raumenų tonusą (raumenų įsitempimą). Atpažinus spazmus, specialaus reguliatoriaus dėka („SpasmControl“) automatiškai parenkama kryptis, kuria minant pedalus, spazmai sumažinami. Tokiu būdu dėl ištempimo kilęs spastiškumas yra mažinamas lenkiant galūnę, o dėl sulenkimo atsiradęs spastiškumas – lengvinamas tempiant.

2013-01-07 Reklinacinis stuburo termomasažas

Tai aparatu atliekamas masažas, kurio metu masažuojantis poveikis perduodamas įšilusių nefrito akmenų pagalba. Šilti, apvalūs akmenys juda pirmyn ir atgal, į dešinę ir kairę puses atkartojant taškinio masažo principą, kuris perduodamas visam kūnui. Aparatas skleidžia infraraudonuosius spindulius, šildo. Šildymo elementai išdėstyti nugaros ir kojų dalyje. Masažavimo intensyvumo lygiai ir temperatūra reguliuojami. Nuo šilumos atsipalaiduoja stuburo raumenys, stuburas pratempiamas, tarpslanksteliniai diskai grįžta į savo vietą. Procedūros trukmė 37 min.

2013-01-05 Angliarūgštės vonia

Tai unikali vandens procedūra, kuri pagerina širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, aprūpina audinius didesniu deguonies kiekiu, normalizuoja kraujospūdį, padeda treniruoti širdies raumenį. Procedūros metu kūnas padengiamas mažais CO2 burbuliukais, angliarūgštė prasiskverbia per odą (įrodyta, kad prasiskverbimas 100 k. geresnis nei vandens). Dėl tam tikrų biocheminių reakcijų, CO2 skatina daugiau deguonies atsipalaiduoti nuo hemoglobino. Plečiasi smulkiosios kraujagyslės, organizmas gauna daugiau deguonies, širdies raumuo gali dirbti palengvintu režimu. Procedūra pasižymi ir termoreguliaciniu poveikiu.

 

Taikant angliarūgštės vonias, mažėja širdies nepakankamumo požymiai: dusulys, nuovargis, širdies plakimas, kojų tinimas, stimuliuojami širdies raumens atsigavimo mechanizmai, gerinama širdies raumens mityba, palengvinamas širdies ir kraujagyslių sistemos prisitaikymas prie fizinių krūvių. Be to, šiomis voniomis tinka gydyti įvairius medžiagų apykaitos susirgimus, kraujotakos sutrikimus galūnėse.

 

Vonios temperatūra 34-36°, todėl ji ypač tinkama tiems, kurie netoleruoja karštų vonių. Procedūra tinkama ne tik gydymui, bet ir profilaktikai, sveikatinimosi tikslais, norint išvengti ligų progresavimo, simptomų paūmėjimų ar komplikacijų (sergant išemine širdies liga, arterine hipertenzija, širdies nepakankamumu, persirgus miokardo infarktu, esant galūnių kraujotakos sutrikimams, sergant cukriniu diabetu ir kt.)
Išsamiau »»

 

2012-01-31 Neuro-ortopedinė terapija treniruokliu "Posturomed 202"

Tai terapinis treniruoklis su nestabilia platforma. Dėl unikalios treniruoklio konstrukcijos yra galimybė reguliuoti platformos nestabilumo lygį. Dr. Eugen Rašev 1992 metais išsiplėtojo naują aktyvaus tipo posturalinę terapiją, kuriai panaudojo reguliuojamo nestabilumo lygio pusiausvyros platformą.
Išsamiau »»

 

2012-01-30 Kūno atstatymas vibrotreniruokliu-platforma

 

Su šią platformą gali sportuoti kiekvienas, nes krūvį galima lengvai keisti, todėl galima pasiekti maksimalų rezultatą.
Išsamiau »»

 

2012-01-10 Atpalaiduojantis ir gydantis vibromasažas

 

Tai gydymo metodas - kūno paviršiaus audinių mechaninis dirginimas rankomis arba prietaisais. Labai įvairiai fiziologiškai veikia nervų sistemą ir visą organizmą. Priklausomai nuo masažavimo vietos, pobūdžio, jėgos ir trukmės kinta galvos smegenų žievės funkcinė būklė, susinormina bendras nervinis jautrumas, nyksta nuovargis, skausmas.
Išsamiau »»

 

2012-01-06 Sutvirtinimas lipniais tvarščiais (kinezioteipavimas)

 

Tai reabilitacinė terapinė procedūra, atliekama naudojantis kinezioteipais (lipnia juosta). Kinezioteipai yra įvairių spalvų (kūno spalvos, juodos, mėlynos, raudonos, žalios, galtinos), pagaminti iš 100% medvilnės. Gamybai naudojama netoksiška rišamoji medžiaga termosol, kurios sudėtyje nėra latekso, vietoj jo naudojamas uretanas.
Išsamiau »»

 

2012-01-04 Smūginė bangų terapija su ShockMaster 500

 

ShockMaster 500 - tai suspaustu oru varomas smūginių bangų generatorius, kurio smūginių bangų generavimo aplikatorius pasižymi didelio tikslumo balistiniais komponentais. Suspaustu oru pagreitintas šovinio judesys ir svoris sukuria kinetinę energiją, kuri, šoviniui atsitrenkus į nejudantį paviršių (smūgio transmiterį), paverčiama į garso energiją.
Išsamiau »»

 

2010-07-23 Poltavos bišofitas

 

Bišofitas – tai pirmykštės jūros mineralas ir mūsų organizmo gamtinės sveikatos šaltinis. Savo prigimtimi bišofitas yra druskingų senovės jūrų nuosėdos, kuriose kažkada užsimezgė šios planetos gyvybė. Pirmasis šį mineralą aprašė vokiečių mokslininkas Gustavas Bišofas, kurio garbei jis ir buvo pavadintas bišofitu.
Išsamiau »»

 

2010-07-23 Specialios grupės vaikams gydomąjame baseine!

 

Judėti vandenyje nori ne tik suaugę, bet ir vaikai! Ypač dabar, vaikų atostogų metu, išnaudokite galimybę savo vaikus išmokyti plaukti, įgauti daug gerų emocijų, sustiprinti raumenukus, išugdyti įprotį būti aktyviais ir judėti su malonumu.
Išsamiau »»


Nemuno g. 75, LT 37355 Panevėžys, Tel.: (8 45) 500650, faks.: (8 45) 500649, el.paštas panfmrc@takas.lt,
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 148413426
Cituojant svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
©2010-2012 Viešoji įstaiga Panevėžio fizinės medicinos ir reabilitacijos centras
Panevėžio TLK