Inhaliacijos

Inhaliacinė terapija - tai gydomojo oro, prisotinto vaistų dalelių (gydomojo aerozolio), patekimas į kvėpavimo takus.

Aerozolyje esančios vaistų dalelės lengvai pasklinda, greitai ir giliai patenka į kvėpavimo takus, gausiai nusėda ant trachėjos, stambiųjų bronchų, bronchiolių bei alveolių paviršių ir skverbiasi gilyn.
Aerozolių dalelės, prasiskverbusios į gilesnius kvėpavimo takų gleivinės sluoksnius, sukelia bendras (greitėja plaučių kraujo ir dujų apykaita, padidėja įkvepiamo oro tūris) ir vietines (skatinami epitelio virpamieji judesiai, mažinamas bronchų lygiųjų raumenų tonusas, spazmas, gerėja sekreto pasišalinimas iš bronchų) organizmo reakcijas.

Pagrindinį terapinį aerozolio poveikį lemia inhaliacijai vartojami vaistai. Jie paskiriami fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo atsižvelgiant į trokštamą terapinį efektą.
Mūsų centre inhaliacijos atliekamos inhaliatoriais THOMEX L-2, U-2, ENVOY TM, PARI BOY. Aparatais reguliuojama temperatūra, vaisto kiekis, laikas. Iš įstaigos įsigyjamų medikamentų naudojami vaistinėje gaminti specialūs vaistinių medžiagų mišiniai, o riebalinei inhaliacijai reikalingus vaistus, paskirtus fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo, atsineša pacientas. Tai eukalipto, šaltalankio, arbatmedžio, medetkų aliejai, pinasolis, mentoklaras, berodnalis, žolelių mišiniai, hidrokortizonas, adrenalinas. Slaugytoja, paruošia tirpalą pagal nurodymus siuntime arba naudoja paciento atsineštus vaistus, kuriuos supila švirkštu į aparato indą, įjungia aparatą, skystis pašildomas ir paverčiamas garais, kuriais ir kvėpuoja pacientas.