Kineziterapija

Kineziterapija – tai gydymas judesiu. Judėjimas – fiziologinis organizmo augimo ir vystymosi stimuliatorius, o judesys yra natūrali biologinė organizmo funkcija. Vienas labiausiai paplitusių aktyviosios kineziterapijos metodų - gydomieji fiziniai pratimai. Pacientas čia aktyvus gydymo proceso dalyvis ir nuo jo daug priklauso gydymo rezultatai. Ligonio aktyvus dalyvavimas, jo psichoemocinė pusiausvyra skatina reabilitacijos efektyvumą. Raumenų jėgą, lankstumą, ištvermę gali lavinti bet kurio amžiaus asmuo, tačiau reikia parinkti tinkamus pratimus ir jų intensyvumą. Kineziterapijos specialistai vieningai teigia, kad laiku skirta ir tinkamo sunkumo mankšta visada padeda.

Kineziterapija

Kineziterapijos gydomasis poveikis organizmui
Įvairiapusiškas, tai - pagrindinė fizinės medicinos ir reabilitacijos priemonė, skiriama beveik visų ligų atvejais. Kineziterapijos procedūros atitraukia ligonio dėmesį nuo minčių apie ligą, padeda įveikti nerimą, pamažu gerėja emocinė būklė, stimuliuojami fiziologiniai procesai, gerėja audinių trofika, judamojo aparato ir vidaus organų funkcijos, teigiamai veikiama centrinė nervų sistema, taip stimuliuojami atsistatymo procesai. Kineziterapija kaip reabilitacijos priemonė naudojama visose klinikinėse specialybėse ir ji gali būti skiriama labai anksti, vos tik ligonis pradeda sveikti. Vienos ar kitos rūšies kineziterapija gali būti savarankiškas gydymo būdas, bet dažniausiai pacientams rekomenduojama komplekse su kitomis fizinės medicinos ir reabilitacijos procedūromis. Kineziterapijos procedūros atliekamos vaikams ir suaugusiems, individualiai arba grupėmis. Grupinės procedūros sudaromos panašias sveikatos problemas turintiems pacientams. Fiziniai pratimai gali būti atliekami be įrankių ar prietaisų arba su įrankiais (kamuoliais, lazdomis, gumomis, svarmenimis ir kt.) ir prietaisais (gimnastikos sienelės, treniruokliai, ant Gymnic kamuolių, pusiausvyros plokštumų). Šie pratimai mažina arba didina krūvį, suteikia atramą, suteikia teigiamų emocijų. Individualios procedūros trukmė – 5-20 min., grupinės – 15-40 minučių. Procedūros, priklausomai nuo bendros paciento savijautos ir atsižvelgiant į gretutinius susirgimus, gali būti trumpinamos iki pilno procedūros laiko prieinama palaipsniui.
Pasyvių judesių mankšta (CPM)
Procedūra, gydytojo skiriama pacientams, kuriems reikia atlikti pasyvius kelių ir klubų sąnarių judesius, gydant įvairios kilmės šių sąnarių mobilumo sutrikimą. Procedūra atliekama aparatu ARTROMOT-K2. Kineziterapeutui testuojant pacientą pagal specialią metodiką, nustatomi atitinkami parametrai: lenkimo ir tiesimo kampai, judesių tempas, pauzė tarp jų bei procedūros laikas. Procedūros trukmė iki 30 min. Mūsų centre įrengtos 2 suaugusiųjų, 1 vaikų kineziterapijos salės, artimiausiu metu planuojame įrengti modernius pacientų persirengimo kambarius ir papildomą kineziterapijos salę.
Kaklo raumenų treniruoklis HWS Trainer
Šis sertifikuotas gydymo prietaisas remiasi kaklo ir viršutinės krūtinės dalies raumenų funkciniu stabilizavimu, padeda gerinti raumenų koordinaciją ir propriocepciją, padeda aktyvinti kaklinę stuburo dalį stabilizuojančius raumenis, gerina tarpraumeninius ryšius. Pacientui ant galvos uždedamas ir pritvirtinamas specialus šalmas, ant kurio prifiksuota speciali spyruoklė su svareliu (100g, gali būti dedami ir 3 svareliai). Judėdamas svarelis sukuria nedidelius spyruoklės svyravimus ir virpesius, o gilieji kaklo raumenys turi tą poveikį stabilizuoti, neutralizuoti vibracijas. Pratimus galima atlikti visose trijose kūno plokštumose. HWS Trainer padeda didinti kaklo raumenų ir raiščių tamprumą, pagerina tarpslankstelinių diskų mitybą, paspartina gijimo procesą. Individualiai derinant su kineziterapija šis metodas taikitinas tiek pradinėse kaklo problemų gydymo stadijose, tiek vėlesnėse gydymo stadijose raumenų ištvermės gerinimo tikslais, padeda gerinti laikyseną. HWS Trainer indikuotinas: reabilituojant pacientus po kaklo ir pečių juostos raumenų traumų, esant audinių įtampai, varginant kaklo tarpslankstelinių diskų problemoms, siekiant atpalaiduoti funkcinius raumenų blokus, esant kaklo nervinių šaknelių spaudimo ar dirginimo simptomams. Video (vokiečių kalba) apie HWS trainer galite pažiūrėti čia : http://www.youtube.com/watch?v=-zZTMGYxuRQ
Čiurnos treniruoklis Medi Slipper
Prietaisas - čiurnos treniruoklis yra ypatingas tuo, kad šio prietaiso pagalba atliekami judesiai visose plokštumose: inversija/eversija, plantarinė fleksija, dorsifleksija, pakreipimas į vidų ar į išorę, dalinis ar pilnas čiurnos sukamasis judesys. Judesius galima atlikti aktyviai arba pasyviai (treniruoklio pagalba), todėl šį prietaisą galima saugiai naudoti jau ankstyvosios reabilitacijos metu. Treniruoklio dėka greičiau atsistato čiurnos sąnario funkcija ir sustiprėja raumenys bei pažeisti raiščiai, stimuliuojami mechanoreceptoriai ir gerinama propriocepcija. Italų gamybos Medi Slipper treniruoklis efektyvus gydant įvairius blauzdikaulio apatinės dalies ir čiurnos sužalojimus (išnirimus/panirimus, raiščių/raumenų patempimus ir plyšimus, kontraktūras, kulkšnelių lūžius), sveikstant po pėdos operacijų ar sužalojimų bei gydymui visais atvejais, esant ribotiems, nepilnos amplitudės čiurnos sąnario judesiams. Video apie Medi Slipper treniruoklį galite rasti čia: http://www.youtube.com/watch?v=EHTB2MlnTYg