Purvo terapija

Gydymas purvu (Peloidoterapija)

Sapropelis — tai natūrali ekologiška koloidinės struktūros (drebučių pavidalo) organinė medžiaga, susiformavusi per tūkstantmečius ežero dugne iš vandens gyvūnijos ir augalijos liekanų. Sapropelis yra ekologiškai švariausia medžiaga, neturinti toksinių medžiagų, neužteršta sunkiaisiais metalais ir radionuklidais. Sapropelis dėl gausybės jame esančių B grupės vitaminų, mikro ir makro elementų, nepakeičiamų amino rūgščią ir biostimulaitorių yra labai vertinga medžiaga.
Sapropelis pasižymi ypatinga vertingų medžiagų kompozicija, turi biologiškai aktyvių medžiagų ir gyvų mikroorganizmų, kurias lengvai įsisavina žmogaus organizmas. Jame esantys lipidai turi antibakterinių, antigrybelinių, priešuždegiminių savybių, jie stimuliuoja odos ląsteles. Ši medžiaga yra efektyvesnė už įprastai purvo procedūroms naudojamas durpes nes yra biologiškai turtingesnis ir aktyvesnis, sapropelis išgaunamas kasant dumblą iš Lietuvos ežerų dugno, jis tiesiogiai nesiliečia su užteršta aplinka, todėl yra švarus. Procedūros metu jis veikia ne tik odą, bet ir visus audinius bei organus, gerina kraujotaką ir medžiagų apykaitą, padeda kūnui pašalinti susikaupusias kenksmingas medžiagas ir šlakus, apsaugo odą nuo išsausėjimo ir senėjimo, drėkina ją.

Mineralinis "Negyvosios Jūros" purvas

Negyvosios jūros purve yra daug įvairių mineralų ir mikroelementų: kvarco, žėručio, kaolino, magnio, kalcio, bromo, vario, cinko druskų ir kt. Aplikacijos skiriamos gydomiesiems kūno įvyniojimams. Purvas gerina medžiagų apykaitą, tonizuoja odą, stiprina jos jungiamąjį audinį ir didina elastingumą, valo odą, pašalina toksinus iš skysčio, supančio riebalų ląsteles, padeda atsikratyti antsvorio bei celiulito, gerina kraujotaką, ramina uždegiminius procesus sąnariuose. Taip pat procedūra tinkama sergant odos, nervų sistemos, virškinimo sistemos ligomis, normalizuoja prakaito išsiskyrimą. Po procedūros rekomenduojama gerti daug vandens.Mūsų įstaigoje naudojamo purvo aplikacijoms sapropelio savybės
(Sapropelio gavybos vieta — ežeras Gervinis (Druskininkų sav.)) • Ekologiškas • Natūralios medžiagos drėgmė — 95 % • Organikos kiekis sausoje medžiagoje — 92 % • Sudėtyje yra net 16 skirtingų amino rugščių (taip pat ir nepakeičiamų: Lys, Val, Leu ir kt.) • Didelė įvairovė mikro ir makro elementų: Mg, Se, Zn, Cu, Mn, K, Ca ir kt. Sapropelyje esantys B grupės vitaminai dalyvauja metabolizmo procesuose padėdami išlaikyti sveiką odą ir raumenų tonusą, stiprindami imuninės ir nervų sistemos funkcijas, skatindami ląstelių augimą ir dalijimąsi. Šie vitaminai padeda įveikti anemiją, streso bei depresijos priežastis ir simptomus. Sapropelyje esantis bromas, jodas, fosforas, magnis nuskausminamai ir raminančiai veikia nervinį audinį, atstato organizmo darbingumą po emocinio ir fizinio nuovargio. Sapropelio amino rūgštys yra žmogaus organizmo ląstelių, fermentų, hormonų ir kitų svarbių substancijų nepakeičiamos statybinės medžiagos. įrodyta, kad sapropelis duoda teigiamus rezultatus gydant periferinės nervų sistemos, endokrininės, širdies-kraujagyslių, virškinimo sistemų sutrikimus (gastritus, opas), gerina kaulų-raumenų sistemos būklę, stimuliuoja metabolinius procesus kepenyse, gydo odos (egzemas, dermatitus, furunkulus, nudegimus), ginekologinius susirgimus ir kita. Labai veiksmingas ir populiarus mineralinis purvas iš Negyvosios jūros, ypač turtingas įvairiais mineralais. Gydymo purvu procedūros trunka dažniausiai 20 min.
Purvu gydoma
- Judamojo ir atramos aparato ligos: lėtiniai artritai, deformuojamosios artrozės, Bechterevo liga, osteochondrozė, raumenų ir raiščių pažeidimai, kontraktūros. - Periferinės ir centrinės nervų sistemos ligos: radikulitai, po stuburo diskų pašalinimo operacijų, Reino liga, liekamieji pakitimai po galvos smegenų uždegimų, traumų. - Lytinių organų ligos: gimdos uždegimai, moterų nevaisingumas, lėtiniai prostatitai. - Virškinamojo trakto ligos: opaligė, gastritai, kolitai, hepatitai. - Odos ligos: lėtinė egzema, neurodermitas, psoriazė. - Kitos ligos: arterinė hipertenzija, lėtinė pneumonija, celiulitas.
Gydomasis poveikis
Purvas per odą paveikia centrinę nervų sistemą, vėliau ir visą organizmą. Purvo aplikacijos pagerina audinių ir organų kraujotaką, mitybą, didėja deguonies pasisavinimas, aktyvėja vidaus sekrecijos liaukų veikla, stimuliuojamas imunitetas, mažėja kraujo krešumas, patinimas bei kiti uždegimo simptomai. Tačiau procedūrų metu labai svarbu per daug nedidinti purvo temperatūros, per stiprus poveikis uždegimo proceso metu gali sukelti atvirkštinį rezultatą – ligos paūmėjimą. Purvo vonios ar aplikacijos mažina sąnarių, raiščių, nugaros, stuburo skausmus, pasižymi geru uždegimą slopinančiu poveikiu gydant ginekologines, sąnarių ligas. Purvas normalizuoja nervų sistemos veiklą, o gydymo pabaigoje formuojasi ilgalaikis organizmo atsparumas kenksmingiems išorinės aplinkos veiksniams.