Šviesos terapija

Gydymas šviesa ir spalvomis – labai senas gydymo, švelnus, greitas ir veiksmingas korekcijos ir profilaktikos būdas. Šviesa ir spalva paliečia ne tik kūną, bet ir sielą.

Mūsų centre pacientams gydytyti plačiai naudojami dviejų rūšių prietaisai: Bioptron Compact ir Bioptron Pro. Šių lempų skleidžiamas poliarizuotos šviesos pluoštas skatina žaizdų gijimą, refleksiškai malšina skausmą, skatina neinfekcinių uždegiminių infiltratų rezorbciją, mažina audinių edemą, atpalaiduoja raumenis.

BIOPTRON PRO procedūra atliekama sėdint arba gulint, apnuoginus skaudamą vietą, virš jos 10 cm atstumu nustatoma lempa. Pacientas jaučia procedūros metu malonią šilumą. Procedūros trukmė 2-4 min. vienam laukui.

BIOPTRON COMPACT lempa atliekama ir spalvų terapija (chromoterapija), uždedant spalvotą filtrą, spalvą nurodo fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas.

Šviesos terapija


Mokslininkai nustatė, kad įvairios matomosios šviesos spektro spalvos skirtingai veikia psichoemocinius procesus, o egzogeninė šiluma – medžiagų apykaitos procesus: žalia spalva reguliuoja centrinės nervų sistemos dirginimo/slopinimo procesų pusiausvyrą, mažina nuovargį bei kraujospūdį, raudona ir oranžinė spalvos – tonizuoja, dirgina nervų sistemą, mėlyna ir violetinė spalvos – slopina ne tik sudirgintą nervųsistemą, bet ir apetitą, balta spalva mažina depresiją, geltona spalva švelniai tonizuoja, stimuliuoja, suteikia energijos, didina darbingumą.

Mūsų centro fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Nijolė Ryžkovienė specializuojasi šviesos ir spalvų terapijos taikymo srityje, šią terapiją Bioptron lempomis pacientams atlieka pati gydytoja arba slaugytoja kabinete Nr. 264 pagal gydytojo paskyrimus.

Indikacijos spalvų terapijai:

  • psichikos ligos ir psichosomatiniai sutrikimai (gyvybingumo aktyvinimas, vidinės pusiausvyros atstatymas, baimės sindromo mažinimas, susierzinimo, dirglumo mažinimas, streso pašalinimas, miego kokybės gerinimas,pasitikėjimo savimi skatinimas). Depresijai, apatijai, priklausomybėms gydyti;
  • virškinimo sistemos ligos (virškinimo gerinimas, apetito žadinimas, svorio sureguliavimas);
  • širdies ligos ir kraujotakos sutrikimai (ritmo sutrikimas, kraujospūdžio sureguliavimas, sunkumo kojose mažinimas);
  •  ginekologija (gimdos miomos, cystos);
  • lytinės funkcijos sutrikimai (nevaisingumas, impotencija);
  • odos fukcijų normalizavimas;
  • bendras organizmo stiprinimas (atsparumo kėlimas);
  • Alzhaimerio liga (blogos koncentracijos ir susilpnėjusios atminties gerinimas), Parkinsono liga (rankų tremoro mažinimas);
  • kvėpavimo ligos (bronchitai, bronchinė astma);
  • alerginės reakcijos.

Kontraindikacijų spalvų terapijai nėra.